בחרו את השפה שלכם

להתקדם אל
רפואת העתיד!

קבלו תוכן מעורר השראה!


  רפואה אינטגרטיבית מאחדת

  הרפואה האינטגרטיבית המאחדת מיטיבה לאבחן משברים נפשיים, ולשחרר את המתחים שנוצרו בעקבותיהם, ובכך מביאה את המטופל להחלמה נפשית וגופנית.

  בגישתו נשען ד”ר נאדר בוטו על שני מדדים מהותיים (ומדעיים) שדרכם ניתן לקבוע את מידת החולי ו/או מידת הריפוי של כל מטופל: רמת המתח ורמת החיוניות בתאי הגוף.

  בדינאמיקה שמתקיימת בין שני המדדים האלה (שניתנים למדידה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים), משתקפת למעשה תורת הריפוי כולה

  – כאשר האתגר של המטפל והמטופל, הוא – להעלות את רמת החיוניות ולהוריד את רמת המתח בתאי הגוף, זאת כדי להשיג רווחה שלמה בכל היבטי החיים – גופנית, נפשית, חברתית – וגם רוחנית.

  אך השיטה לא מסתיימת בחדר הטיפולים! בזמן שניתן למתן את רמת המתח ע”י עיבוד רגשי ותודעתי, יש צורך להעלות את רמת החיוניות ע”י שינוי הרגלי חיים (בהיבטים של תזונה, תרגול גופני, תודעה ועוד). השיטה מספקת לכל מטופל תרגולים והנחיות להעלאת החיוניות המותאמים אישית למטופל , במטרה להשיבו לבריאות מלאה.

  פרקטיקות הטיפול

  מודל הטיפול הינו ייחודי ומותאם פרטנית לכל מטופל, ומטרתו להביא כל אדם לתחושה של שחרור, אושר ואהבה. הטיפול מתבסס על מציאת שורש המחלה הנפשי, וריפוי הסבל הנפשי והפיזי מתוך השורש.

  מודל הטיפול הינו למעשה דרך חיים, ומטרתו ללמד את האדם (את המטופל) כיצד להגיע לרווחה מלאה. במקביל לעיבוד הרגשי אשר נעשה במהלך הטיפול, המטופלים לומדים כיצד לעשות שטיפה אנרגטית לעצמם, מה נכון להם לאכול, כיצד להתאמן ואיך להמשיך בתהליך ההתפתחות והלמידה בחיים.

  סיום התהליך הטיפולי מתרחש כאשר המטופל הגיע לרווחה, דרך השלמת תהליך של למידה מתוך המשברים, העלאת רמת החיוניות והורדת רמת המתח (אשר נמדדות בתחילת תהליך הטיפול ובסיומו).

  השיטה כוללת שלוש פרקטיקות אבחון ושלוש פרקטיקות טיפול הניתנות לשילוב:

  אבחון:

  הקוד האנושי – אבחון אישיות ואופי האדם דרך תווי הפנים.

  עפעוף – איתור משברים וחסימות אנרגטיות באמצעות החוש השביעי.

  מדידת רמת החיוניות והרמת מתח – באמצעות בדיקת BTA

  טיפול:

  – שטיפה אנרגטית
  (Energetic Washout)

  – שיטת FEEL
  (Fast Emotional Elaboration and Liberation)

  – שיטת TTRT
  (Trans Temporal Regression Technique)

  קורס התפתחות
  עם
  ד"ר נאדר בוטו
  ~~~~~

  לפרטים נוספים >

  הקוד האנושי - שיטת אבחון

  תורת הקוד האנושי, אותה פיתח ד”ר נאדר לפני למעלה מ-15 שנה, פורסת באופן מרתק וחדשני תפיסת אבחון יעילה ושימושית מאוד, לאבחון כל אדם בהקשר המהותי שלו – הן מבחינה נפשית והן מבחינה רוחנית.

  זה מכבר ידוע למדע כי לכל אדם יש מבנה גנטי ייחודי, שונה משל חברו, אשר משפיע על ההופעה הביולוגית שלנו. אך לא רק מבחינה גנטית אנו שונים – אלא גם בווריאציות אינדיבידואליות רבות נוספות, שהן תוצאה של מגוון היבטים, כגון: האופי והמזג האינדיבידואלי שלנו, אופן הסתגלותנו והתמודדותנו עם הסביבה החיצונית, מצבים נפשיים ואנרגטיים שונים עמם אנו מתמודדים מתחומי חיינו – כגון משפחה, תעסוקה, קהילה – ועוד.

  במהלך מחקרו הגיע ד”ר בוטו לזיהוי של 64 מאפיינים, “קודים אנושיים” (כפי שהוא מגדיר זאת), אשר למעשה מאפיינים את המהות

  האנושית של כל אדם – החל מכישורים אותם אותו אדם קיבל ואשר באפשרותו להביא לביטוי בקלות במהלך חייו, ועד “לשיעורים” אותם אותו אדם בא ללמוד בעזרת מסע החיים שלו, אשר מזמן לו התמודדויות ואתגרים המותאמים לו אישית במטרה שיתפתח נפשית ורוחנית (שום דבר אינו מיקרי, מסביר ד”ר בוטו).

  האבחון מסייע בשני אפיקים מרכזים:

  במישור האישי: האבחון מסייע לכל אדם לזהות את החוזקות והאתגרים עמם הוא הגיע לעולם הזה, במטרה לתמוך ולדייק אותו במסע ההתפתחות האישית שלו.
  במישור הטיפולי: האבחון מאפשר למטפל לזהות במהירות ובדיוק רב את אופיו של כל מטופל ואת הקשיים הכרוכים באישיותו, באופן אשר מאפשר למקד ולייעל את תהליך הטיפול.

  מדדים להצלחה

  שעת המבחן המאתגרת ביותר עבור כל שיטת טיפול – היא התוצאה הסופית.
  אז כיצד ניתן למדוד הצלחה טיפולית?

  בגישתו נשען ד”ר נאדר על שני מדדים מהותיים (ומדעיים) שדרכם ניתן לקבוע את מידת החולי ו/או מידת הריפוי של כל מטופל: רמת המתח ורמת החיוניות.
  יחס מיטיב בין שני פרמטרים אלה, משקף את כושר הבריאות וההתמודדות של תאי גופנו.

  אך בכדי שמחלה לא תחזור, איננו יכולים להסתפק רק באיזון הגוף. הצלחת הטיפול, על פי הרפואה האינטגרטיבית המאחדת, פירושה השלמת תהליך הלמידה באופן אשר הוביל לשחרור המשבר הנפשי שגרם למחלה, הבנת השיעור הפנימי, וצמיחה רוחנית בעקבותיו. הפנמה זאת מתבטאת בנתינה לסביבה הקרובה, מציאת היעוד האישי ,והגעה לרווחה מתוך תחושה של חופש, שחרור ואהבה.

  בסופו של יום, בריאות היא דרך חיים! לאחר העיבוד הרגשי והרוחני, אדם נדרש לאמץ אורח חיים המטפח רמת חיוניות גבוהה – באמצעות תזונה, פעילות ספורטיבית, פעילות מינית נכונה, ניקוי רעלים ועוד. כל זאת לצד הפחתת רמת המתח בחייו – באמצעות תרגילי נשימה, מדיטציה, עיבוד רגשי של חוויות חייו בזמן אמת, ותודעה נכונה.

  במרכז של ד”ר נאדר בישראל (ובמרכזי טיפול נוספים אשר משלבים את שיטתו), מתבצעים מגוון מחקרים אשר מבקשים להתחקות מדעית אחר הצלחת השיטה. בשנה האחרונה, לאחר שילוב בדיקת ה BTA לבדיקת רמת המתח והחיוניות (אשר מבוססת על דגימות של דם, רוק ושתן), אנו מקווים להשלים מחקר מדעי מלא, באשר לקשר שבין התהליך הטיפולי לשיפור ברמת הבריאות.

  הפיסיקה שמאחורי הרוחניות

  החל משנת 1990 פיתח ד”ר בוטו שיטה אבחנתית וטיפולית, שמתייחסת לאדם כמהות רוחנית ייחודית, המורכבת משלושה היבטים – גוף, נפש ונשמה – אותם ניתן להגדיר במונחים מדעיים המתבססים על רעיונות ומונחים הקיימים בפיזיקה הקוונטית. תוך שהוא מגייס את שפות המדע השונות, ד”ר בוטו למעשה סלל שיח חדש בתחום הגוף-נפש-תודעה, אשר עוסק בהיבטים ומספק תובנות והסברים, לתופעות שעד כה דובר בהם במושגים איזוטריים בלבד.

  התיאוריה המאחדת אותה ניסח ד”ר בוטו, מאחדת בין עולם הרפואה הקונבנציונלי לעולם הרפואה המשלימה, בין עולם המדע לעולם הרוח, לכדי תיאוריה אחת, המורכבת משבעה חוקים בלבד. שבעת החוקים נקראים שבעת החוקים האוניברסליים, ודרכם ניתן להסביר כמעט כל תופעה ביקום (כולל תופעות שאינן מוסברות על ידי המדע, כמו גלגול נשמות, תופעות פסיכוזה ועוד). אמנם שבעה חוקים נשמע מעט, אך לא כל החוקים פשוטים להבנה, ובכל חוק ישנו עומק רב (המצריך שימוש במושגים מעולמות הפיסיקה, הכימיה, הביולוגיה והמתמטיקה).

  בסופו של דבר, וזה אולי ההיבט האלגנטי ביותר בתיאוריה (ומה שהפך את השיטה לפורצת דרך), ד”ר בוטו היטיב לתרגם את גישתו הרפואית לכדי שיטת טיפול סדורה וברורה, הכוללת פרקטיקות של אבחון, טיפול והתאמת אורח חיים אישי ופרטני, אשר יחד הוכיחו תוצאות החלמה, איזון בריאותי ועליה ברמת החיוניות והאושר של המטופלים, בצורה יוצאת דופן.

  העובדה כי כל מישנתו של ד”ר נאדר נשענת על חוקיות ותובנות מדעיות, היא שאיפשרה לאותו גשר אינטגרטיבי להיווצר, ולגשר לא רק בין גישות הרפואה השונות, אלא גם בין חשיבה מדעית לחשיבה דתית, בין תרבויות מודרניות לתרבויות עתיקות, בין טכנולוגיה רפואית מתקדמת לתרופות סבתא, ובין סבלו ואושרו של האדם ליעודו הרוחני ומסע התפתחותו.

  את מאמריו של ד”ר בוטו ניתן לקרוא במגזינים המובילים לפיזיקה, לאחר שעברו ביקורת עמיתים. כל זאת לצד ספרים שפרסם לאורך השנים ומחקרים חדשים אשר מתבצעים ממש בימים אלה, בהן נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לבדיקת חיוניות תאי הגוף (BTA) וניטור התוצאות הטיפוליות של השיטה.

  arrow-up.svg


   דילוג לתוכן