בחרו את השפה שלכם

רפואת העתיד היא קודם כל רפואה מונעת

קבלו תוכן מעורר השראה!


  בדיקת חיוניות ביו-אלקטרית

  התחום הטכנולוגי בעולם הרפואה האינטגרטיבית מתפתח בצעדי ענק. יותר ויותר טכנולוגיות וטכניקות טיפול חדשניות מוצאות את המכנה המשותף דווקא עם מסורות הרפואה האלטרנטיביות. גשר מדעי זה, בין גישות הרפואה השונות, הולך ומתרחב תוך שהוא מספק הוכחות ומדדים מדעיים המאששים את האפקטיביות הרבה של הרפואה האינטגרטיבית.

  כאן בישראל, במרכז לרפואה אינטגרטיבית מאחדת, אנו פועלים רבות להרחבת אותו גשר מדעי, הן ע”י קידום של מחקרים, כתיבת מאמרים מדעיים והרחבת המודעות, והן ע”י ייבוא של טכנולוגיות חדשניות וייחודיות בעולם. בדיקת ה BTA (Bioelectrical Terrain Assessment) היא אחת כזו, והנה הראשונה מסוגה בישראל.

  מטרת הבדיקה

  בדיקת החיוניות הביו-אלקטרית הינה בדיקה שמטרתה לאבחן את רמת החיוניות הכוללת של הגוף, והנה משמשת אותנו בכדי להתאים את תהליך הטיפול המדויק ביותר עבור כל מטופל ומטופלת.

  בבדיקה זו נלקחות דגימות של דם, רוק ושתן, ונבדקים בה שלושה פרמטרים: רמת החומציות (Ph), פוטנציאל חמצון חיזור (ORP) והתנגדות חשמלית (R).

  באמצעות מדדים אלו נעשית הערכה של חיוניות “המצע התאי”, שהנו המצע עליו גדלים התאים בגופנו. התאים בגופנו גדלים בתמיסה מימית, המשמשת מצע להתפתחותם. התזונה שאנו אוכלים, האוויר שאנו נושמים, פעילותנו הגופנית, מצבנו הנפשי, הלך מחשבותינו ועוד – כל אלו משפיעים על סביבה זו. ההשפעות יכולות להתבטא ברמת החומציות, ריכוז היונים השליליים והחיוביים וטיבה של המוליכות החשמלית.

  ככל שהמצע התאי מכיל יותר ויטמינים, מינרלים וחומרי הזנה, וככל שהוא מאוזן מבחינה ביו-אלקטרית, כך התאים יתפתחו טוב יותר, יהיו בריאים יותר ותפעל בהם יכולת ההחלמה הטבעית של הגוף. מצד שני, סביבה אשר תכיל רעלים, מתחים, מזיקים שונים ותהיה בלתי מאוזנת, עלולה לגרום להתפתחותה של מחלה גופנית.

  יתרונות ייחודיים

  זוהי בדיקה שמטרתה לאפשר רפואה מונעת אמיתית, אשר לא מתרחשת כיום במערכת הבריאות.

  הרפואה הקונבנציונלית מתבססת כיום על פרדיגמה ביו-מדיקלית הפועלת על הגוף דרך הכימיה. באמצעות תגובות כימיות אנו מצליחים למדוד כמעט כל מולקולה, בין אם מדובר באנזים, הורמון, תא דם, או אבות מזון כגון סוכר וכולסטרול. זהו בהחלט הישג מרשים, אך עדיין מוגבל למישור הכימי.

  השימוש בחשמל מאפשר לנו לעבוד במישור האנרגטי, שהוא בעצם קודם לכימיה. הפעולות הכימיות בגוף הן תוצאה של פעילות חשמלית הקודמת לה. לדוגמה, על ידי מדידת הזרם החשמלי בשתן, אנו יכולים להעריך את יכולת העבודה של הכליות ולזהות חולשה הרבה לפני שמתעוררת בעיה ברמה הכימית.

  הכליות הן דוגמה טובה לכך, מכיוון שהן בעלות עמידות גבוהה. המשמעות היא שכדי לראות נזק בכליות באמצעות כימיה, נדרשת פגיעה קשה בכליות, בשלב שכבר יותר קשה לתקן את המצב.

  למעשה זהו מדד המעריך את מצב הרווחה שבו אדם נמצא, עוד טרם התפתחותה ו/או אבחון של מחלה מסוימת. במידה וזה מכבר אובחנה מחלה, מדד זה מספק לנו אינדיקציה לגבי רמת החיוניות וכושר ההתמודדות של הגוף עם המחלה.

  שילוב בדיקת החיוניות בתהליך הטיפול

  במרכז לרפואה אינטגרטיבית מאחדת אנו מעודדים בריאות על ידי 2 מרכיבים עיקריים – שחרור המשברים הנפשיים, לצד העלאת חיוניות הגוף – כאשר האחד תלוי בשני.

  זיהוי של רמת חיוניות גבוהה בבדיקת BTA, מעיד על כושר התמודדות טוב מול משברים, ולפיכך מאפשר העמקה והמשך תהליך טיפולי, לשחרור משברים נפשיים. לעומת זאת, זיהוי של חיוניות נמוכה מחייבת אותנו בתהליך שחרור רגשי איטי יותר, וחיזוק מקדים של הגוף.

  יתרה מכך, לא מעט אנו פוגשים מקרים בקליניקה בהם בדיקת ה BTA מצביעה על חולשת איבר מסוים, ואותו איבר מקושר למשבר נפשי ספציפי על פי הרפואה האינטגרטיבית המאחדת.

  כאשר מטופל מגיע לבדיקות גופניות (דם, רוק ושתן), ועל פי התוצאות הוא נשאל למצבו הנפשי, אנו מיד מאפשרים לו ליצור קשר לוגי בין הבעיה הגופנית לבין המשבר הנפשי.

  הקשר הזה נותן למטופל מוטיבציה להשתפר, שכן הוא יודע מהי הסיבה לסבל שלו ואיך באמצעות שינוי באורח החיים שלו הוא יכול להשתפר.

  תהליך זה מסייע גם לפתרון המשבר הנפשי וגם להעלאת החיוניות של הגוף, ובכך לעשות שני צעדים גדולים לכיוון הרווחה הנפשית והפיזית.

  זה גם המקום לציין כי את מחלקת בדיקות ה BTA אצלנו במרכז מנהל רופא מוסמך, שהנו גם מטפל מוסמך ברפואה אינטגרטיבית מאחדת.

  לתיאום בדיקת BTA הנכם מוזמנים להשאיר פרטים כאן באתר ואנו ניצור עמכם קשר בהקדם.

  צוות המטפלים שלנו

  בואו להכיר את המטפלים שלנו 💗

  כלל מטפלי המרכז הנם מטפלים מוסמכים ברפואה אינטגרטיבית מאחדת, אשר הוכשרו אישית ע”י ד”ר נאדר.

  צוות המטפלים של המרכז נהנה מליווי מקצועי ומקיף מצד אנשי מקצוע נוספים, לרבות ד”ר נאדר עצמו, כל זאת לצד תשתיות רפואיות מתקדמות וטכנולוגיות חדשניות, חלקן ייחודיות ובלעדיות בישראל.

  להיכרות עם צוות המטפלים: לחצו כאן

  אנו ממליצים לכם להיעזר ולהיות קשובים להכוונה של צוות הקבלה המקצועי שלנו, אשר מטרתו להיטיב את ההתאמה בין כל מטופל ומטופלת לאיש המקצוע המתאים ביותר עבורם.

  הנכם מוזמנים להכיר ולהתרשם מצוות המטפלים שלנו.
  במידה והנכם מעוניינים במטפל ספציפי, אנא ציינו זאת בעת פנייתכם למרכז.

  arrow-up.svg


   דילוג לתוכן