בחרו את השפה שלכם

את שאתה מצפה לקבל, הוא שאתה צריך לתת.

קבלו תוכן מעורר השראה!


  לצד מגוון מחקריו של ד"ר נאדר בוטו בתחומים רבים ומגוונים, הוא מקפיד לשתף ולפרסם את תובנותיו במאמרים וספרים, אשר במרוצת השנים יצאו לאור במספר שפות.

  לתשומת לבכם – לא כל ספר תורגם לכל השפות. לרכישת הספרים מומלץ לחפשם באתר של אמזון, בשפה הרצויה.

  רפואה ושבעת החוקים האוניברסליים

  בספר זה מציג ד”ר נאדר בוטו תיאוריה מאחדת, המתארת את היווצרות היקום, האבולוציה והתפתחות האדם. התיאוריה משלבת בין היבטי מציאות שונים מהעולם הגשמי־חומרי לבין מישורים רוחניים עליונים, ומציעה לקורא להפוך אחראי לבריאותו האישית, להבין את מקור הכאב הנפשי או הפיזי ולהיעזר במכלול של טיפולים, תרגילים והמלצות המוגשים בפשטות ומלווים באיורים.

  תיאוריה זו מבוססת על שבעה חוקים אוניברסאליים המהווים אבני דרך בהבנת תחומי מדע רבים. חוקים אלה מאחדים בין המדע המערבי על דרך החשיבה השכלית־אינטלקטואלית האופיינית לו, לבין הגישה הרגשית־הומנית המאפיינת את המזרח. התיאוריה המאחדת מהווה בסיס למודל רפואי אינטגרטיבי, המשלב באופן פשוט וברור בין מדעי הפיזיקה, הביולוגיה והפסיכולוגיה, וכולל בתוכו את תפיסת עולמם של הפילוסופים ואנשי הרוח של הדתות השונות.

  המודל לרפואה אינטגרטיבית מתייחס לאדם כאל שילוב הרמוני ומורכב של גוף, נפש, נשמה ורוח ושופך אור חדש על הקשר בין המשבר הנפשי לבין מחלה גופנית. מודל רפואי זה מגדיר מחדש את המונחים הבסיסיים שעליהם מבוססת הרפואה והפסיכולוגיה: רווחה, בריאות, סבל ומחלה, ומציב לעצמו מטרה להשיג את הרווחה הגופנית, הנפשית (רוחנית) והחברתית כפי שהגדירן ארגון הבריאות העולמי.

  שבעת החוקים האוניברסליים ושבעת החושים: פרדיגמה חדשה לרפואת העתיד

  בספר זה מציע ד”ר נאדר בוטו “תיאוריה מאחדת” המתארת את היווצרות היקום, האבולוציה והתפתחות האדם. התיאוריה משלבת בין היבטי מציאות שונים מהעולם הגשמי-חומרי לבין מישורים רוחניים, ועוסקת בין היתר גם בהיבטים של בריאות וחיוניות האדם. הספר מזמין את הקורא לקחת אחריות לבריאותו האישית, להבין את מקור הכאב הנפשי או הפיזי ולהיעזר במכלול של טיפולים, תרגילים והנחיות נוספות לשיפור חיוניותו, במטרה לשפר ולשמר את בריאותו.

  תיאוריה זו מבוססת על שבעה חוקים אוניברסליים המהווים אבני דרך בהבנת תחומי מדע רבים. חוקים אלה מאחדים בין המדע המערבי על דרך החשיבה השכלית-אינטלקטואלית האופיינית לו, לבין הגישה הרגשית-הומנית המאפיינת את המזרח.

  “התיאוריה המאחדת” מהווה בסיס למודל רפואי אינטגרטיבי, המשלב באופן פשוט וברור בין מדעי הפיזיקה, הביולוגיה והפסיכולוגיה, לבין תפיסת עולמן הפילוסופית והרוחנית של מגוון דתות שונות.

  המודל לרפואה אינטגרטיבית מאחדת מתייחס לאדם כאל שילוב הרמוני ומורכב של גוף, נפש ונשמה, תוך שהוא שופך אור חדש על הקשר בין המשבר הנפשי למחלה גופנית. מודל זה מגדיר את המונחים הבסיסיים שעליהם מבוססת הרפואה והפסיכולוגיה – רווחה, בריאות, סבל ומחלה – תוך שהוא מציב לעצמו כמטרה להשיג את רווחת הבריאות כהגדרתה בארגון הבריאות העולמי – מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית (וד”ר נאדר מוסיף גם – רווחה רוחנית).

  רפואה והחוש השביעי

  מהו החוש השביעי? האם באמצעות טכניקת חישת האנרגיה ניתן לאתר טראומות עבר של מטופלים ולציין את השנה בה התרחשו?

  מה הקשר בין תזונה, סקס וגורמים סביבתיים לרמת החיוניות? ומה הקשר בין אהבה שמתקבלת מההורים בגיל צעיר לקטבים בגוף ולזהות המינית של הילדים?

  מהו ההסבר לכך שלכל משבר נפשי יש כתובת פיזית בגוף? האם יש קשר בין פיזיקת החלקיקים לבין מחשבות ורגשות? מה ההבדל בין חוסר אנרגיה לעודף מתח?

  ואיך מחזירים את האיזון לגוף בעזרת שטיפה אנרגטית, שכל אחד יכול לעשות לעצמו?

  ברפואה והחוש השביעי, משלב ד”ר נאדר בוטו בין ידע הקיים מזה אלפי שנים בתרבות ההודית, הסינית והיפנית, לבין ידע מהרפואה הקונבנציונלית, ומציע מודל אנרגטי-אוניברסלי חדשני. המודל מתאר את הקשר בין המבנה האנרגטי של הקווארק, הפרוטון והניוטרון לבין כל מבנה חומרי בעולמנו, תוך תיאור המבנה הפנימי של הקטבים המגנטיים בגוף האדם.

  בספרו מגשר ד”ר בוטו בין מזרח למערב, בין המדעי לרוחני, בין החומר לאנרגיה, בין הזכרי לנקבי, בין הרפואה הקונבנציונלית למשלימה, ומעניק לקורא חוויה מעמיקה ומאירת עיניים.

  הקוד האנושי

  נהוג לומר “העיניים הן ראי הנשמה”, ואילו תווי הפנים הם המפתח להבנת הגוף, הנפש והנשמה גם יחד. מבט אחד מושכל בפני האדם שעומד מולך יכול לספק מידע רב על אודותיו, וזאת בלי שהחלפת איתו ולו מילה אחת בודדת.

  בספר זה מציג ד”ר נאדר מודל חדש ומהפכני, שמאפשר לקוראים לאפיין את הקוד האישי שלהם עצמם ושל הסובבים אותם. לזיהוי ולהכרה של הקוד האישי יתרונות רבים. התחקות אחר הקוד האישי תסייע לאדם להשתחרר מתבניות שגורמות לו לסטות מהייעוד שלו. שימוש נכון בקוד מהווה כלי חשוב להתפתחות וצמיחה אישית.

  תיאוריית “הקוד האנושי” שפותחה במהלך חמש שנים ונבדקה הלכה למעשה בקרב אלפי מטופלים, מביאה עמה התבוננות והסתכלות שונה, על המציאות שבה אנו חיים.

  שטיפה אנרגטית רגשית

  בספר זה ד”ר נאדר מציג ומסביר אודות טכניקת הטיפול החדשנית אותה פיתח – שטיפה אנרגטית רגשית. השטיפה האנרגטית הינה אחת מטכניקות הטיפול ברופאה אינטגרטיבית מאחדת אשר עובדת על שלושת חלקי האדם – הגוף, הנפש והנשמה. ספר זה מסביר את אופן פעולתה של פרקטיקת טיפול זו, בהיבט מדעי ורציונלי, כמו גם פסיכולוגי ורוחני.

  מטרת הטיפול הינה להביא את שלושת חלקי האדם לאיזון (הומיאוסטזיס), דרך שחרור חסימות אנרגטיות שנגרמו ממשברים נפשיים, באמצעות חידוש הזרימה האנרגטית בין שני הקטבים העיקריים, שחרור שבעת מרכזי האנרגיה ופתיחת תעלות האנרגיה – המרידיאניים.

  הטיפול בשטיפה אנרגטית רגשית מאפשר גישה לתכנים של התת מודע של הנשמה האנושית. הוא מקדם רובד עמוק של אסוציאציות, מכיוון שהמטופל חודר למאגרי זיכרון שאינם נגישים להכרה מודעת. יחסי הגומלין המוכרים בין ההכרה המודעת לזו שאינה מודעת עוברים רענון, וכך מתאפשרת גישה לכל המידע הקיים בנשמה, בעיקר למשברים נפשיים לא פתורים. המידע “נשטף” החוצה ללא חסימות או הגבלות והמטופל עובר תהליך של למידה, צמיחה וריפוי.

  נאדר בוטו - החוש השביעי

  מהו החוש השביעי? האם באמצעות טכניקת חישת האנרגיה ניתן לאתר טראומות עבר של מטופלים ולציין את השנה בה התרחשו? מה הקשר בין תזונה, סקס וגורמים סביתיים, לבין רמת החיוניות בגוף? ואיך אהבה שמתקבלת מההורים בגיל צעיר משפיעה על הזהות המינית של הילדים? מהו ההסבר לכך שלכל משבר נפשי יש כתובת פיזית בגוף?

  בספר זה משלב ד”ר נאדר בוטו בין ידע הקיים מזה אלפי שנים בתרבות ההודית, הסינית והיפנית, לבין ידע מהרפואה הקונבנציונלית, ומציע מודל אנרגטי-אוניברסלי חדשני. ד”ר נאדר מגשר בין מזרח למערב, בין המדעי לרוחני, בין החומר לאנרגיה, בין הזכרי לנקבי ומעניק לקורא חוויה מעמיקה ומאירת עיניים.

  arrow-up.svg


   דילוג לתוכן